Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.
W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Łona, Włodi, Sokół i Saful rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie.
W trzecim odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube, udział wziął Sokół. Dowiemy się z niego za co artysta ceni styl Hłaski i Nowakowskiego, dlaczego warto czytać rosyjskich klasyków literatury, czym urzekła go Maria Janion, a także po jaką książkę warto sięgnąć w trakcie imprezy. W rozmowie z Rasem – raperem znanym z zespołu Rasmentalism. Sokół odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.
Za realizację serii RAP BIBLIOTEKA odpowiada OUTRAGE – agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru muzyki, rozrywki i kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
(źródło: Revolume)