Statuetki Złotych MHz otrzymali dziś (24.09) kolejni Przyjaciele Polskiego Radia Lublin. W ten sposób nasza rozgłośnia dziękuje osobom i instytucjom za wsparcie i współpracę. W tym roku statuetki trafiły do wicemarszałka województwa lubelskiego Michała Mulawy, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lublin Marcina Nowaka, Lubelskiego Węgla „Bogdanka” SA. i żużlowego klubu Motor Lublin.
– Ta nagroda jest dla przyjaciół Polskiego Radia Lublin. Wymyśliliśmy ją trzy lata temu, po to, by podkreślić, jak ważni są pewni ludzie, którzy się z nami przyjaźnią, jak ważne są instytucje, które pomagają nam realizować naszą misję. Megaherce (MHz) kojarzą się z radiem, a są złote, bo wyróżniamy złotych ludzi dla Polskiego Radia Lublin – wyjaśnia prezes Zarządu Polskiego Radia Lublin, Mariusz Deckert.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Gala V Festiwalu Reportażu w Lublinie
– Bardzo cenię i szanuję Radio Lublin oraz media narodowe, które są ogromną wartością dla Polski i regionu lubelskiego – mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. – Radio ma ogromną misję do spełnienia, opowiadając zarówno o rzeczach przyziemnych, jak i dalekich miejscach w regionie, do których komercyjne media nigdy by nie dotarły. To wspaniała misja i mam nadzieję, że Radio Lublin będzie się rozwijać, tak jak się rozwija do tej pory.
– Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nagrodę – mówi zastępca prezesa zarządu Lubelskiego Węgla „Bogdanka”, Dariusz Dumkiewicz. – Przyjaciele rozumieją się bez słów. Chciałem powiedzieć, że jako firma będziemy wspierać Radio Lublin, będziemy wspierać lubelską kulturę.
– To ogromne wyróżnienie – mówi wiceprezes żużlowego klubu Motor Lublin, Piotr Więckowski. – Radio Lublin zawsze było z nami już od momentu, kiedy występowaliśmy w II lidze. Zawsze promowało nas, pomagało podczas organizacji zawodów. Trzymamy się razem i musimy dalej razem się trzymać.
– To dla mnie nobilitacja, bo dziś odbieram tę nagrodę od mojego Radia – mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Marcin Nowak. – Pamiętam, jak w okresie dzieciństwa i wczesnej młodości zawsze włączałem Radio Lublin i moim marzeniem było, żeby kiedyś przekroczyć próg tej rozgłośni, a może wystąpić na radiowej antenie.
W poprzednich latach nagrody te otrzymali: członek Rady Mediów Narodowych i europoseł Elżbieta Kruk, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski, Tomasz Zeliszewski, Mieczysław Jurecki, PGE Dystrybucja SA., Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. i Perła Browary Lubelskie S.A.
Statuetki zostały wręczone podczas Gali V Festiwalu Reportażu, która odbywa się w Polskim Radiu Lublin.
ZOBACZ: Kryształowe Karty Polskiego Reportażu wręczone [FILM i ZDJĘCIA]
Podsumowano także konkurs na najlepsze książki reporterskie roku. Kryształową Kartę Polskiego Reportażu w kategorii Nagroda Publiczności otrzymała Dorota Brauntsch za książkę „Domy bezdomne”. Natomiast Kryształową Kartą Polskiego Reportażu – Nagrodą Prezydenta Lublina została uhonorowana Katarzyna Kobylarczyk za książkę „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”.
ZOBACZ: V Festiwal Reportażu: Nagrody dla Radia Lublin [WIDEO i ZDJĘCIA]
W czasie Gali nagrodzono również artystów, którzy koncertowali w Radiu Lublin. Głosy na najlepszy koncert, który odbył się w naszej rozgłośni, oddawali Słuchacze. Pierwsze miejsce otrzymała Anna Wyszkoni, drugie Wojtek Pilichowski, a trzecie Marek Raduli.
PaSe / ToMa
Fot. Iwona Burdzanowska