Żużlowa Grand Prix: Bartosz Zmarzlik zwycięzcą turnieju w Gorzowie. Matej Zagar ósmy

001 2020 09 12 010535

Bartosz Zmarzlik wygrał turniej Grand Prix w Gorzowie – trzecią rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Drugie miejsce zajął Australijczyk Jason Doyle, a trzeci był Szwed Fredrik Lindgren. W finale jechał również Duńczyk Leon Madsen.

W zawodach wystąpiło dwóch żużlowców Motoru Lublin. Słoweniec Matej Zagar w rundzie zasadniczej zdobył 8 pkt i awansował do półfinału. W nim jednak zajął ostatnie miejsce i został sklasyfikowany na 8. pozycji. Z kolei Duńczyk Mikkel Michelsen zgromadził 5 pkt i uplasował się na 12. miejscu.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzenie utrzymał Maciej Janowski, który o punkt wyprzedza Zmarzlika. Zagar jest 10., a Michelsen 13.

W sobotę w Gorzowie kolejny czwarty turniej cyklu. Początek zawodów o 19:00.