09.10.2020 Pogotowie radiowe

image00010 2020 10 08 150404

Jego pasją jest tenis stołowy i na ten sport postanowił postawić, aby się w pełni wykazać i zdobyć sukces. Patryk Saba ma 23 lata i właśnie zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski juniorów w tenisie stołowym, a w najbliższy weekend będzie walczył o kolejne zwycięstwo – tym razem drużynowo. Reprezentuje ICSiR Start Lublin. Jako dziecko uległ wypadkowi – potrącił go samochód, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Dziś Patryk jest osobą samodzielną, ale wie, że sport jest ważnym elementem codziennej rehabilitacji, o czym nie można zapominać. O swojej pasji – i o powołaniu do kadry narodowej – Patryk Saba powie w cyklu „Rozmowy Optymistyczne”.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zdobyła wczoraj (08.10) drugie miejsce w kategorii „instytucja” w ogólnopolskim konkursie LODOŁAMACZ 2020. O pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wsparciu codziennym i sezonowym, powie Anna Gołąb z Fundacji Dantis działającej przy Caritas AL.

Na program tuż po godzinie 12.00 zaprasza Agnieszka Krawiec.