Zapasy osocza ozdrowieńców się wyczerpują. A to jak dotąd jedyne lekarstwo wspomagające leczenie ciężkich przypadków Covid-19. O mobilizację, wobec lawinowo rosnącej liczby chorych, proszą służby medyczne w tym lekarze i pielęgniarki.
CZYTAJ: „To jedyny lek na Covid, jakim dysponujemy”. Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne
Policja szuka sprawcy lub sprawców, którzy żywcem zakopali psa. Pies przeżył i trafił pod opiekę weterynarzy. Zakopanego czworonoga odnalazła dziś przy ul. Grygowej w Lublinie przechodząca kobieta. Pies z licznymi obrażeniami trafił pod opiekę weterynarza. Policjanci szukają sprawcy przestępstwa.
CZYTAJ: Lublin: pies zakopany żywcem. Zwierzę jest w ciężkim stanie
Rusza policyjna kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W wybranych punktach diagnostycznych na terenie całego kraju będzie można bezpłatnie sprawdzić wszystkie kwestie związane z oświetleniem pojazdów.
CZYTAJ: Poprawne oświetlenie pojazdu sprzyja bezpieczeństwu. Policyjna kampania w całym kraju
Profesor Magdalena Staniszewska, dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Badań Naukowych KUL, nagrodzona w konkursie Innovation Radar Prize 2020 w kategorii Women-led Innovation. W konkursie nagradzane są innowacyjne i przełomowe technologie oraz ich twórcy.
CZYTAJ: Prof. Magdalena Staniszewska: Szybka diagnostyka jest kluczem do sukcesu w terapii nowotworowej
W nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października) znowu przestawimy zegarki. Wskazówki cofniemy z godziny 3.00 na 2.00. Stąd wielu z nas pośpi nieco dłużej. Ale czy w ogólnym rozrachunku zmiana czasu przynosi więcej korzyści?
CZYTAJ: W weekend przestawiamy zegarki. Wady i zalety zmiany czasu
76 lat temu Sowieci rozpoczęli deportację żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD – Borowicze i Swierdłowsk. Tylko w latach 1944 – 1945 do sowieckich łagrów mogło trafić ponad 50 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej.
O tym, jak włączyć grupę romską w życie społeczne polskich miast, jak zadbać o jej komfort, a także problemach, które spotykają tę właśnie społeczność rozmawiali dziś (23.10) samorządowcy z całej Polski. II edycja konferencji „Społeczność romska – tradycja i współczesność” odbyła się w Lublinie.
CZYTAJ: Zbudować integrację. Społeczność romska w życiu społecznym polskich miast
Program po 17.00 poprowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum