Bartosz Zmarzlik indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu

1024px mistrz swiata 2019 2020 10 04 094811

Bartosz Zmarzlik po raz drugi z rzędu został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu. Polak wygrał ostatnie zawody cyklu Grand Prix, które odbyły się w Toruniu. W finale wyprzedził Macieja Janowskiego i Rosjanina Artioma Łagutę. Srebrny medal zdobył Brytyjczyk Tai Woffinden, a brązowy Szwed Fredrik Lindgren. W turnieju wystąpiło dwóch żużlowców Motoru Lublin. Słoweniec Matej Zagar zajął 14. miejsce, a Duńczyk Mikkel Michelssen 15. W klasyfikacji generalnej uplasowali się odpowiednio na 11. i 14.

Tymczasem 16 i 17 października najlepsi żużlowcy świata pojadą w Lublinie. Na torze przy Alejach Zygmuntowskich odbędzie się turniej Speedway of Nations, czyli drużynowe mistrzostwa świata. Zawody zostały przeniesione z Manchesteru z powodu ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa. Wystąpi w nich 7 drużyn.