Grand Prix: kolejny słaby występ żużlowców Motoru

img 9497 2020 10 03 001955

Australijczyk Max Fricke wygrał w Toruniu siódmą rundę Grand Prix – przedostatnie zawody cyklu indywidualnych mistrzostw świata. W finale drugi był Maciej Janowski, trzeci Brytyjczyk Tai Woofinden, a czwarty Bartosz Zmarzlik.

W klasyfikacji generalnej Zmarzlik ma 8 punktów przewagi nad Woofindenem i 10 nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem. Tylko ci trzej żużlowcy mają jeszcze szansę na mistrzowski tytuł.

W Toruniu wystąpiło dwóch żużlowców w kończącym się sezonie, jadących w barwach Motoru Lublin. Słoweniec Matej Zagar zgromadził 8 pkt i zajął 11. miejsce, a Duńczyk Mikkel Michelsen z dorobkiem 2 pkt zajął 14. miejsce.

Viktor Trofimov, który był rezerwowym  nie miał okazji zaprezentować się na torze.

W sobotę, także w Toruniu, ostatni ósmy turniej cyklu.