Gwardia za silna dla Avii. Porażka świdnickich siatkarzy

pm avia 101020 027 2020 10 16 215609

Drugiej porażki w sezonie doznali pierwszoligowi siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik.

W 5. kolejce spotkań zespół trenera Witolda Chwastyniaka na wyjeździe przegrał z Gwardią Wrocław 1:3. Spotkanie zaczęło się po myśli drużyny z „Lotniczego Miasta”, która pierwszą partię wygrała 25:17. W drugim secie role się odwróciły i to gospodarze pewnie zwyciężyli 25:20. Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane i rozstrzygały się w końcówkach. Na przewagi wygrywali Gwadziści: 26:24 i 28:26.

Przypomnijmy, że z powodu wykrycia koronawirusa w zespole LUK Politechniki Lublin odwołano wczorajszy (15.10), wyjazdowy mecz tej drużyny z BBTS-em Bielsko-Biała.

Pracowity weekend czeka natomiast drugoligowe siatkarki AZS-u UMCS-u Lublin i Tomasovii. W sobotę akademiczki o 18:00 podejmą Pogoń Proszowice, zaś godzinę wcześniej tomaszowianki zmierzą się z Wisłą Kraków. W niedzielę o 17:00 dojdzie do spotkania derbowego Tomasovii z drużyną z Lublina.

W rywalizacji mężczyzn w II lidze UKS Trójka Międzyrzec Podlaski w sobotę o 17:00 zagra z AZS-em UWM Olsztyn, a godzinę później rozpocznie się wyjazdowy mecz siatkarzy Arki Tempa Chełm z GKPS-em Gorlice.