Mistrzostwa Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów: grad medali dla zawodników z Lubelskiego

fitness 1882721 960 720 2020 10 12 185927

13 medali reprezentantów regionu w mistrzostwach Polski juniorów i juniorek do lat 20., które odbyły się w Gdańsku.

W rywalizacji kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły: Natalia Bobrowska z Unii Hrubieszów w wadze 45 kg, Agnieszka Rak ze Znicza Biłgoraj do 81 kg, Natalia Fota z Wisły Puławy do 87 oraz Julia Janiak z Unii Hrubieszów w kategorii powyżej 87 kg.

Ponadto w wadze do 59 kg drugie miejsce zajęła Kinga Kwiatkowska z Unii, a trzecie Wiktoria Gierczuk z AZS-u AWF-u Biała  Podlaska.

W zmaganiach mężczyzn reprezentanci naszego regionu zajęli cale podium w kategorii do 55 kg. Wygrał Karol Maksymowicz z Agrosu  Zamość, przed Mateuszem Fiutem z Wisły Puławy i Karolem Brodziakem z POM-u  Iskry Piotrowice. Z kolei w wadze do 109 kg triumfował  Szymon Trytek z Agrosu, a trzecie miejsce zajął Jakub Dziewiczkiewicz z Unii Hrubieszów. Ponadto srebrne medale zdobyli: Michał Puchala z Unii w kategorii do 89 kg oraz Dominik Joniec z  Agrosu powyżej 109 kg.

W klasyfikacji województw lubelskie zajęło drugie miejsce.