Polki pokonały Mołdawię. Grały piłkarki Górnika Łęczna

pilka 2020 06 18 214041 2020 10 27 200941

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała w Kiszynowie z Mołdawią 3:0 (2:0) w swoim siódmym meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy. Pierwszą bramkę w 16. minucie zdobyła Paulina Dudek. W 40. minucie z rzutu karnego podwyższyła Adriana Achcińska. W 71. minucie wynik ustaliła Dominika Kopińska.

Pełne 90 minut rozegrały w reprezentacji Polski zawodniczki Górnika Łęczna – Emilia Zdunek i Jolanta Siwińska.

W innym spotkaniu tej grupy, Czechy pokonały Azerbejdżan 3:0 (1:0).

Polki prowadzą w grupie D – punkt przed Hiszpankami (które rozegrały jednak dwa mecze mniej) i Czeszkami. Przed biało-czerwonymi ostatnie spotkanie w tych kwalifikacjach – 1 grudnia na wyjeździe z Hiszpanią. Awans na mistrzostwa zapewnią sobie zwyciężczynie grup i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe drużyny z drugich lokat zagrają w barażach.