Trzecia porażka Pszczółek

bq8v0492 2020 10 28 210447

Na tarczy z Bydgoszczy wracają koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. W zaległym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet akademicka drużyna przegrała z zespołem Basketu 77:87.

Bydgoszczanki lepiej rozpoczęły mecz wygrywając pierwszą kwartę 34:19. W kolejnej odsłonie na parkiecie dominowały jednak podopieczne Krzysztofa Szewczyka i na przerwę zeszły zaledwie z dwupunktową stratą. Wyrównana trzecia kwarta zwiastowała emocje w ostatniej części meczu. W niej jednak ponownie lepiej zaprezentowały się gospodynie wygrywając ostatecznie różnicą 10 punktów.

Dla Pszczółki najwięcej punktów zdobyły: Morgan Bertsch – 23, Jennifer O’Neill – 18 i Martina Fassina – 11.

Była to trzecia porażka lubelskiej drużyny w rozgrywkach. Jak dotąd akademiczkom udało się wygrać tylko jeden mecz.

W sobotę o 17:00 rywalem zespołu Krzysztofa Szewczyka będzie beniaminek rozgrywek – CTL Zagłębie Sosnowiec.