VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej: przesłanie pod znakiem głębokiego dialogu [ZDJĘCIA]

kra 0226 2020 10 16 214834

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II zakończyły się obrady VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, którego hasłem były „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania”.

Pierwotnie kongres miała się zakończyć w niedzielę, jednak skrócenie czasu trwania kongresu i zmiany w programie zostały wymusiły sytuacja epidemiczna i ogłoszenie Lublina jako strefy czerwonej.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Tradycyjnie jednak uczestnicy kongresu przygotowali przesłanie, które na zakończenie odczytał ks abp Stanisław Budzik, Wielki Kanclerz KUL.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Abp Stanisław Budzik wygłosił przesłanie VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej

Podkreślono w nim znaczenie odkrywania systemu wartości, który pomaga w budowaniu relacji opartych na promowaniu godności osoby i wzajemnym szacunku. Zadaniem chrześcijaństwa natomiast jest tworzenie i wspieranie „klimatu dialogu”, otwieranie się na potrzeby człowieka w zmieniającym się świecie, przekraczanie egoizmu i obojętności.

ZOBACZ ZDJĘCIA: VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie: panel „Wiara – dialog – odpowiedzialność”

– Obowiązkiem naszym i nam współczesnych, wynikającym z odpowiedzialnego przeżywania czasu oraz poszukiwania odpowiedzi na palące pytania o przyszłość świata (w skali mikro i makro), jest nieustanne podejmowanie autentycznego, głębokiego dialogu – napisano w przesłaniu VI Kongresu Kultury Chrześcijańskie w Lublinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA: VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie: panel „Wspólne dziedzictwo Wschodu i Zachodu” i wręczenie statuetki Memoria iustorum

LeW / opr. ToMa

ZOBACZ ZDJĘCIA: VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Panel „Dialog jako zasada w życiu i nauczaniu Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego”

Fot. Krzysztof Radzki

Exit mobile version