Na Lubelszczyźnie minionej doby z powodu COVID-19 zmarło sześć osób. Wszystkie miały choroby współistniejące. W regionie potwierdzono dziś 1043 przypadki zarażenia. Najwięcej nowych zakażeń – 244 – odnotowano w Lublinie.
CZYTAJ: Koronawirus w Lubelskiem: kolejne ogniska zakażeń i nowe izolatorium
Chełmski samorząd pomaga sprzedawcom kwiatów i zniczy. Chryzantemy w doniczkach upiększą miasto. Będą też wykorzystane na cmentarzach wojennych i ozdobią pomniki.
CZYTAJ: Chełm: pomoc miasta dla sprzedawców kwiatów w związku z zamknięciem cmentarzy
Jedna donacja osocza ozdrowieńców może pomóc w walce z chorobą COVID-19 trzem osobom. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje o oddanie krwi.
CZYTAJ: „Osocze podane we właściwym momencie pomaga”. Regionalne Centrum apeluje o oddawanie krwi
Od wtorku urzędy administracji państwowej i samorządowej mają przejść na pracę zdalną. Taka jest decyzja rządu. Zgodnie z założeniem, kierownicy urzędów będą sami decydowali o szczegółowych rozwiązaniach w przypadku, kiedy załatwienie spraw w sposób zdalny nie jest możliwe.
CZYTAJ: Urzędnicy przechodzą na tryb pracy zdalnej. Jak będzie wyglądać obsługa interesantów?
Po raz pierwszy w historii Wojsk Obrony Terytorialnej wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach. Stawiło się 84% z nich.
CZYTAJ: Pełna mobilizacja. Terytorialsi na froncie walki z koronawirusem
W Kościele katolickim obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub „zaduszkami”. To czas modlitw za wszystkich zmarłych. Tego dnia zwykle odwiedzaliśmy cmentarze, na grobach bliskich ustawialiśmy kwiaty i znicze. W tym roku, z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, nekropolie jeszcze dziś (02.11) są zamknięte.
CZYTAJ: Dzień Zaduszny inny niż wszystkie. Cmentarze są zamknięte
Kolejne obostrzenia powodują, że coraz częściej zostajemy w domu. Ten wolny czas zawsze można wykorzystać z pożytkiem. Jak twierdzą specjaliści, w czasie tak zwanego małego lockdownu można podwyższyć swoje kompetencje i zdobyć nowe umiejętności.
CZYTAJ: Czas obostrzeń okazją do zdobycia nowych umiejętności
Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji Rady Miasta w Puławach wywołała propozycja uchwały dotyczącej zmian w zasadach korzystania z obiektów sportowych przez miejscowe kluby. Władze miasta chciały wprowadzić pełną odpłatność za imprezy, które generują dochody dla organizatorów ze sprzedaży biletów i karnetów wstępu.
CZYTAJ: „Potrzebny jest kompromis”. Puławskie kluby będą płacić miastu za biletowane imprezy?
Program po 17.00 poprowadziła Iwona Kosior.
Fot. archiwum