Doktor Artur Kochański (na zdjęciu) – prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego przypomina, że pandemia to nadzwyczajna sytuacja także dla naszej psychiki.
– Obawiamy się o zdrowie, ale też o to jak nasz kraj poradzi sobie z tym gospodarczo i jak to się odbije na naszej kondycji psychicznej, fizycznej i ekonomicznej – mówi doktor Kochański, który był gościem porannej rozmowy w Radiu Lublin. – Ten niepokój bierze się z realnych przesłanek, ponieważ atakuje nas coś czego nie potrafimy określić. Jest to sytuacja trudna i wielce wymagająca dla naszej odporności psychicznej. Musimy zadbać o siebie, relację z innymi. Wszystko po to, żeby sobie z tym czasem jakoś poradzić. Jesteśmy przede wszystkim narażeni na podwyższony poziom lęku. Ten lęk bierze się z ograniczeń, trudności, których doświadczamy na co dzień oraz z niepewności o przyszłość – dodaje.
Cała rozmowa w materiale wideo:
Wczoraj (04.11) premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę kolejnych obostrzeń w związku z pandemią. Od soboty (07.11) będą zamknięte kina, teatry i muzea. Mniejszy będzie limit osób w sklepach, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, a klasy 1-3 w szkołach podstawowych będą się uczyć zdalnie. Restrykcje mają obowiązywać do 29 listopada.
CZYTAJ: Mateusz Morawiecki: Od soboty zamknięte instytucje kultury i część sklepów w galeriach handlowych
ToNie / opr. PaW
Fot. archiwum