Historyczny sukces Górnika. Piłkarki z Łęcznej w fazie zasadniczej Ligi Mistrzyń

bq8v5287 2020 11 18 193518

Wielki sukces piłkarek Górnika Łęczna, które awansowały do zasadniczej fazy Ligi Mistrzyń! Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza awansowały do tych elitarnych rozgrywek po zwycięstwie 2:1 (0:1) z cypryjskim zespołem Apollon Ladies.

Mecz zaczął się jednak źle dla Górniczek, bo już w 3. minucie przyjezdne wykorzystały rzut karny, ale łęcznianki grające na swoim stadionie nie zwiesiły głów i dzielnie walczyły, choć długo nie mogły znaleźć sposobu na zdobycie bramki. O końcowym sukcesie zdecydowały 3 minuty tego spotkania: w 81 minucie wyrównała Kamczyk a 3 minuty później bramkę na wagę awansu zdobyła Zdunek.

Losowanie 1/16 finału Ligi Mistrzyń odbędzie się 24 listopada. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 8 i 9 grudnia, a rewanże 15 i 16 grudnia.