Lublin: prawie 300 osób zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym

szpital 2020 11 12 163812

280 osób zgłosiło się do tej pory do pracy w szpitalu tymczasowym w Lublinie. Powstaje on w budynkach Targów Lublin. Pierwszych pacjentów ma przyjąć na przełomie listopada i grudnia. Będzie w nim prawie 500 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka tłumaczył, że szpital tymczasowy jest przygotowywany na wypadek, gdyby zabrakło łóżek dla pacjentów zarażonych koronawirusem w szpitalach województwa lubelskiego. Baza łóżek zakaźnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach w województwie lubelskim ma być rozwinięta do prawie 2 400, co stanowi 35 procent całej bazy łóżkowej systemu lecznictwa szpitalnego w regionie. 

CZYTAJ: Lech Sprawka: Szpital tymczasowy to element systemu na trudniejszą sytuację epidemiologiczną

Obecnie trwa nabór zgłoszeń kadry do pracy w szpitalu tymczasowym w Lublinie, gdzie potrzeba będzie 700 pracowników – nie tylko personelu medycznego.

Zgłoszenia osób chętnych, a także pytania: mailowo na adres szpitaltymczasowy@lublin.uw.gov.pl oraz pod numerem (81) 307 96 90 w godzinach 7.30–15.30

Więcej informacji na temat rekrutacji pracowników można znaleźć TUTAJ.

ZOBACZ: Lublin: ruszyła budowa szpitala tymczasowego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wśród deklarujących chęć pracy w szpitalu tymczasowym najwięcej jest pielęgniarek – 52. Ponadto do pracy zgłosił się 23 lekarzy, 52 pielęgniarki, 40 ratowników medycznych, 11 salowych i sanitariuszy, 15 techników, 4 studentów medycyny, 9 studentów pielęgniarstwa, 45 pracowników administracji.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Budowa szpitala tymczasowego na Targach Lubelskich

Wojewoda mówił wcześniej, że kadry tego szpitala będą również tworzyli – przekierowani przez wojewodę – lekarze z innych szpitali oraz lekarze Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, który jest szpitalem patronackim dla szpitala tymczasowego.

Na szpital tymczasowy zaadaptowane są obiekty Targów Lublin. Szpital powstaje w dwóch pawilonach – w jednym będzie oddział intensywnej terapii, gdzie zaplanowano około 80 łóżek, a w drugim oddział zakaźny, gdzie łącznie będzie około 400 łóżek dla pacjentów, z możliwością tlenoterapii.

Na terenie Targów Lublin zainstalowane będą zbiorniki na tlen medyczny i instalacje tlenowe. W halach urządzone zostaną między innymi gabinety dla lekarzy, pomieszczenia na leki, strefy czyste i brudne.

 

Budowa szpitala tymczasowego dla pacjentów województwa lubelskiego zakażonych wirusem SARS-CoV-2 rozpoczęła się oficjalnie we wtorek po podpisaniu umowy na adaptację Targów Lublin na potrzeby szpitala. Wojewoda powiedział, że szpital może być gotowy do funkcjonowania na przełomie listopada i grudnia. Poinformował też, że zapewnione są środki finansowe na organizację oraz półroczne funkcjonowanie tego szpitala.

 

RL / PAP / opr. ToMa

Fot. archiwum

Exit mobile version