Miasto Lublin złoży wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, by chryzantemy, z którymi zgłoszą się producenci, wykorzystać w przestrzeni miasta.
– W Ogrodzie Saskim możemy posadzić około 500 roślin, a na placu Litewskim – 650. To jednak nie wszystko – mówi rzecznik prasowy prezydenta Lublina, Katarzyna Duma: – Jeżeli liczba oddanych chryzantem będzie wystarczająco duża, to chcielibyśmy obsadzić nimi lokalizacje w pasach drogowych, teren po słonecznikach przy ul. Jana Pawła II o powierzchni 1524 m kwadratowe, na których zmieściłoby się 7620 sztuk roślin, oraz teren po łące kwietnej na rondzie Mokrskiego o powierzchni 200 m kwadratowych, gdzie mogłoby się znaleźć 1000 sztuk chryzantem.
Poszkodowani przez zamknięcie cmentarzy producenci chryzantem wnioski o pomoc do ARMiR mogą zgłaszać do 6 listopada. Agencja za roślinę doniczkową ma płacić 20 złotych, a za ciętą 3 zł.
CZYTAJ: Krzysztof Gałaszkiewicz o rządowej pomocy dla sprzedawców i producentów chryzantem
Szczegóły dotyczące rządowej pomocy znajdują się na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
MaTo (opr. DySzcz)
Fot. archiwum