Reprezentacja Polski w koszykówce kobiet przegrała 49:77 z Wielką Brytanią

basketball 4828804 1920 2020 11 15 093901

Wciąż bez zwycięstwa w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy pozostają polskie koszykarki. W Stambule biało-czerwone uległy Wielkiej Brytanii 49:77. Tylko pierwsza kwarta – wygrana 15:10 przez drużynę prowadzoną wyjątkowo przez Karola Kowalewskiego dawała nadzieję na korzystny rezultat. Jeszcze przed przerwą rywalki wyszły na 9-punktowe prowadzenie, które sukcesywnie powiększały do końca spotkania.

Epizodyczną rolę w naszej drużynie odegrała Karolina Poboży. Zawodniczka Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pojawiła się na parkiecie na ostatnie półtorej minuty spotkania. W tym czasie nie zdołała oddać żadnego rzutu do kosza rywalek. Poza kadrą meczową była druga z przedstawicielek lubelskiego zespołu Zuzanna Sklepowicz.

Pierwotnie w Turcji Polki miały zagrać jeszcze z Białorusinkami, ale ta ekipa nie pojawiła się w Stambule z powodu licznych zakażeń koronawirusem.

Do tej pory w eliminacjach biało-czerwone dwukrotnie mierzyły się z Brytyjkami i oba mecze zakończyły się zwycięstwem Wyspiarek.