75-letni mężczyzna i 69-letnia kobieta zginęli w wybuchu gazu, do którego doszło dziś (18.12) rano przy ulicy Krótkiej w Puławach. Eksplozja całkowicie zniszczyła dom jednorodzinny i uszkodziła kilka innych sąsiednich zabudowań. Wybuch przeżyła 39-letnia kobieta, która trafiła w ciężkim stanie do szpitala w Lublinie.
CZYTAJ: Tragedia w Puławach. Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu
Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomił lokalny nabór uzupełniający punktów szczepień przeciw koronawirusowi. Chętnych do ich uruchomienia w naszym regionie zabrakło w ponad 30 gminach.
W Polsce odnotowano spadek zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego od 8 do 15 grudnia było w 53 tysiące przypadków zachorowań. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich ponad dwukrotnie więcej. Zdaniem specjalistów wpływ na taką sytuację ma stosowanie się do obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.
CZYTAJ: Obostrzenia chronią też przed grypą
Mieszkańcy Chełma w czasie pandemii pamiętają o weteranach. 100 paczek i kartek świątecznych, przygotowano w ramach dziesiątej akcji „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. To społeczna inicjatywa, która wspiera kombatantów w całym kraju.
CZYTAJ: Chełm: mieszkańcy i żołnierze pamiętają o bohaterach
Ponad 200 paczek żywnościowych przygotowali wspólnie przedstawiciele 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, Cukrowni Werbkowice, gminy Hrubieszów wraz z mieszkańcami regionu. Jak co roku w okresie przedświątecznym wspomogą w ten sposób Polaków na Ukrainie – ubogich mieszkańców diecezji łuckiej w obwodzie włodzimierskim.
CZYTAJ: Hrubieszów śle świąteczne paczki na Wschód
Lubelska Fundacja Dla Przyrody zaprezentowała unikalny album o rzadkich gatunkach zwierząt Lubelszczyzny. Projekt miał za zadanie promować wiedzę przyrodniczą, a także zaznajomić z walorami przyrodniczymi regionu. W książce zostały zawarte opisy 40 gatunków.
CZYTAJ: Rzadkie zwierzęta Lubelszczyzny w niezwykłym albumie
Pierwsze 3 najniebezpieczniejsze przejścia dla pieszych przy ulicy Lubelskiej będą znacznie bezpieczniejsze, zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Dzięki inicjatywie mieszkańców i silnemu poparciu w ramach budżetu obywatelskiego „zebry” zyskały już dodatkowe oświetlenie, do którego dołożone zostaną tak zwane „kocie oczka” na jezdni.
CZYTAJ: Lubartów walczy z niedoświetlonymi „zebrami”
Aktualności Radia Lublin po godzinie 17.00.
Fot. archiwum