Dreszczowiec na Arenie Lublin. Motor tylko zremisował z Pogonią [ZDJĘCIA]

motor2 2020 12 12 151903

Motor Lublin w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zremisował na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 3:3. Lublinianie byli bliscy zwycięstwa, bo w 64 minucie spotkania prowadzili już 3:0. Jednak Pogoń w siedem minut wyrównała stan meczu.

Jednak losy spotkania ważyły się do końca, bo Motor miał kilka znakomitych sytuacji do zdobycia czwartej, zwycięskiej bramki.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Motor Lublin – Pogoń Siedlce

Bramki dla lublinian zdobyli Swędrowski (26 minuta), Duda (52 min.) i Świderski (64 min.). Natomiast dla Pogoni dwa gole strzelił Przybecki (70 min. i 77 min.), a jeden Baidoo  (73 min.).

Tego, co stało się między 70 a 77 minutą nie potrafi wyjaśnić strzelec pierwszego gola dla Motoru, Tomasz Swędrowski: –  Sami sobie urządziliśmy ten dramatyzm w drugiej połowie. W pierwszej gramy bardzo dobre zawody, wychodzimy na drugą i… Nie umiem powiedzieć, co się stało. Wypada mi tylko przeprosić kibiców za drugą połowę.

– Nie spodziewałem się, że spotkanie zakończy się takim wynikiem. Jeżeli się już „liczy” przeciwnika, który leży na łopatkach, nie można pozwolić mu wstać. A myśmy pozwolili. Straciliśmy kuriozalne bramki, w tym jedną strzeloną ze spalonego. Nic nas nie usprawiedliwia  – mówi szkoleniowiec Motoru, Mirosław Hajdo.

Z punktu wywalczonego na Arenie Lublin zadowolony był trener Pogoni, Bartosz Tarachulski: – Graliśmy do końca, pokazaliśmy charakter, determinację i udało nam się zremisować.

Był to ostatni mecz lubelskiej drużyny w 2020 roku. Motor w dotychczasowych siedemnastu meczach sezonu zgromadził 22 punkty.

W zimowej przerwie drużynę najprawdopodobniej czeka sporo zmian.

Na ligowe boiska drugoligowcy powrócą w ostatni weekend lutego.