Juniorzy rywalizują w Lublinie. Sześć medali pływaków AZS-u UMCS-u Lublin

kra 8825 2020 12 11 212525

Sześć medali zdobyli pływacy AZS-u UMCS-u Lublin w pierwszym dniu Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17 i 18-letnich, które odbywają się na basenie Aqua Lublin.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pierwszy dzień Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17 i 18-letnich, Lublin, 11.12.2020, fot. Krzysztof Radzki

Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył Adam Mróz, który triumfował na 400m stylem zmiennym:

W tej samej konkurencji trzeci był Jan Adamczyk.

Ponadto: srebrny medal zdobyła Martyna Piesko na 200m stylem grzbietowym, a trzecie lokaty indywidualnie zajęli: Maja Piotrowicz na 50m klasykiem i Adam Szczerba na 200m stylem dowolnym. Szczerba, razem z Kacprem Sobieszukiem, Norbertem Zacharzyńskim i Patrykiem Janiczukiem wywalczył też brąz w sztafecie 4X200m stylem dowolnym.

Równolegle do zawodów w Lublinie, w Łodzi o medale mistrzostw Polski rywalizują pływacy 15-letni. Tam także znakomicie spisują się zawodnicy AZS-u UMCS-u, którzy po pierwszym dniu imprezy mają w dorobku 8 krążków.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Laura Bernat, która wygrała rywalizację na 200m grzbietem i 400m stylem zmiennym. Do tego wraz z koleżankami – Zuzanną Kowalską, Dominiką Burdyn i Klarą Kowalską dołożyła złoto w sztafecie 4X200m stylem dowolnym.

W tej samej konkurencji męska sztafeta w składzie: Wojciech Sławacki, Kamil Chycki, Piotr Tomaszewski i Jakub Rynkiewicz uplasowała się na drugim miejscu. Ponadto: indywidualnie srebro na 100m wywalczył Rynkiewicz, a brązowe krążki przypadły: Sławackiemu na 50m stylem dowolnym, Tomaszewskiemu na 400m stylem zmiennym oraz Klarze Kowalskiej na 200m stylem dowolnym.