Lubelskie: Ponad 88 procent mieszkańców ma blisko do punktu szczepień przeciw COVID. NFZ ogłosił dodatkowy nabór

szczepienie 2020 12 18 172522

Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomił lokalny nabór uzupełniający punktów szczepień przeciw koronawirusowi. Chętnych do ich uruchomienia w naszym regionie zabrakło w ponad 30 gminach.

Nabór jest prowadzony właśnie w gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień.  – Chodzi m.in. o gminy Kock, Krasnystaw i Krasnobród – mówi rzecznik lubelskiego NFZ Małgorzata Bartoszek. – Nabór jest prowadzony w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktów szczepień. Chodzi o 35 gmin. Lubelski Oddział NFZ przyjmuje formularze zgłoszeniowe do północy 22 grudnia. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia. Uruchomiliśmy konsultacje telefoniczne i na miejscu w salach obsługi klienta. Zapraszamy do Lublina oraz delegatur w Białej Podlaskiej i Zamościu.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można znaleźć TUTAJ.

– Dostęp do szczepienia blisko swojego miejsca zamieszkania ma ponad 88 procent dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny. W 171 gminach w województwie jest pełne zabezpieczenie punktów szczepień – dodaje Małgorzata Bartoszek. – Narodowy Fundusz Zdrowia szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień. Z ich oceny wynika, że punkty szczepień będą już działały w 80% gmin województwa. Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe organizacyjnie i kadrowo. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

CZYTAJ: Minister Niedzielski: Jest szansa na pierwsze szczepionki tuż po świętach

Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu.

W dotarciu na szczepienia koronawirusowe będzie pomagać Straż Pożarna. Umowę w tej sprawie rząd podpisał dziś (18.12) ze strażakami. – Chodzi o osoby, które będą miały trudności z dotarciem do punktów szczepień – mówi prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, były premier Waldemar Pawlak. – Dzisiaj w pewien symboliczny sposób pokazujemy, żeby na kolejnym etapie tych działań, które są związane z procesem szczepień ochronnych, można było stworzyć warunki do tego, by każda osoba, która jest zainteresowana szybkim dostępem do szczepionki, miała taką możliwość. W przypadku problemów logistycznych, dojazdowych czy komunikacyjnych Ochotnicza Straż Pożarna będzie udzielać takiej pomocy.

CZYTAJ: Minister Dworczyk: Mieszkańcom mniejszych miejscowości dojazd do punktów szczepień zapewni straż pożarna

Cały proces ma koordynować Państwowa Straż Pożarna. Narodowy Program Szczepień ma zacząć się w styczniu 2021 roku.

Placówki medyczne, które chcą włączyć się do programu, mogą skorzystać z konsultacji telefonicznych pod numerami:  661 881 036, 81 53 10 540. Poza tym w sobotę od 8:00 do 15:00 oraz w poniedziałek i wtorek od 8:00 do 18:00 odbędą się konsultacje stacjonarne w siedzibie NFZ w Lublinie (ul. Nadstawna 2-4) oraz delegaturach w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 12c), Chełmie (ul. Ceramiczna 1) oraz Zamościu (ul. Partyzantów 3)..

Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców.

ElKa / IAR / opr. ToMa

Dodatkowy nabór punktów szczepień w województwie lubelskim obejmuje gminy:

Białopole
Mircze
Kraśniczyn
Dzierzkowice
Urzędów
Kock
Ostrów Lubelski
Serniki
Krzczonów
Wojciechów
Spiczyn
Stoczek Łukowski – gmina
Łuków
Serokomla
Stoczek Łukowski – miasto
Wojcieszków
Wola Mysłowska
Łaziska
Wilków
Dębowa Kłoda
Milanów
Podedwórze
Siemień
Sosnowica
Czemierniki
Kłoczew
Nowodwór
Ułęż
Krynice
Susiec
Hanna
Wola Uhruska
Krasnobród
Radecznica
Krasnystaw

Exit mobile version