MKS Perła Lublin kończy rok przegraną z Piotrcovią

bq8v7675 2020 08 27 214101 2020 12 30 210405

W bardzo złych humorach zakończyły tegoroczne występy piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin. Mistrzynie Polski w zaległym meczu ekstraklasy przegrały na wyjeździe z Piotrcovią 29:34.

Początek spotkania był wyrównany, ale od 15. minuty lublinianki zaczęły popełniać coraz więcej błędów. Piotrkowianki wykorzystały to bezlitośnie. Na dodatek lubelski zespół otrzymał w tym czasie trzy kary i w 23. minucie gospodynie wygrywały nawet 18:11. W końcówce MKS zdołał nieco zmniejszyć straty i do przerwy przegrywał 15:19.

Początek drugiej połowy znów nieudany i gospodynie powiększyły przewagę ponownie do siedmiu bramek. Zrywy lubelskich zawodniczek sprawiały, że przewaga gospodyń trochę malała, ale Piotrcovia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku.

Najwięcej bramek dla MKS-u rzuciły: Rosiak – 8, Gęga – 7 i Nosek – 4.