Pływanie: ostatni dzień zmagań juniorów. Cztery srebrne medale dla AZU-u UMCS-u Lublin

kra 0421 2020 12 13 202958

Cztery srebrne medale zdobyli reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin podczas ostatniego dnia zimowych mistrzostw Polski juniorów 17 i 18-letnich w pływaniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18-letnich w pływaniu: dzień trzeci, 13.12.2020, fot. Krzysztof Radzki

Na basenie Aqua Lublin druga dziś była między innymi Maja Piotrowicz – na 200m klasykiem. Do złota zabrakło jej zaledwie 9 setnych sekundy.

– Był apetyt na wygraną, ale cieszę się z rekordu życiowego – mówiła pływaczka:

Ponadto srebrne medale zdobyli w niedzielę: Martyna Piesko na 100m grzbietem, Jakub Sagan na 100m stylem zmiennym oraz sztafeta kobiet 4X100m stylem zmiennym w składzie: Martyna Piesko, Maja Piotrowicz, Wiktoria Cioch-Gradzik i Aleksandra Domoradzka.

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS Lublin zajął dziesiąte miejsce z jednym złotym, siedmioma srebrnymi i pięcioma brązowymi krążkami.