Puchar Świata: Monika Skinder o krok od półfinału

skinder 2 2020 12 12 185357

Biegaczka narciarska MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów, Monika Skinder była blisko awansu do półfinału w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos. W sprincie techniką dowolną w swoim biegu ćwierćfinałowym zajęła jednak trzecie miejsce, a więc pierwsze, które nie dawało awansu.

Z kolei miała czwarty czas spośród pozostałych zawodniczek, a w ten sposób kwalifikację zyskiwały dwie najlepsze. Do awansu zabrakło 26 setnych sekundy. Ostatecznie została sklasyfikowana na 15. miejscu, co jest jej najlepszym osiągnięciem w karierze. Dwa tygodnie temu w fińskiej Ruce była 16.

Dzisiejsze występy Skinder rozpoczęła od 17. lokaty w eliminacjach. Na tym etapie do najszybszej Amerykanki Rossi Brennan straciła 7, 71 sek.

W ćwierćfinale Skinder dzielnie walczyła, ale nie zdołała zająć lokaty w czołowej dwójce, która zdobyła bezpośredni awans dalej.