Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich: lubelscy pływacy z medalami

plywaczki 750x375 2020 12 14 093556

W Łodzi zakończyły się pływackie mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich. W ostatnim dniu imprezy reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin cieszyli się z ośmiu medali.

Złoto wywalczyły Laura Bernat na 100m grzbietem i Klara Kowalska na 800m stylem dowolnym.

2 srebrne krążki przypadły Wojciechowi Sławackiemu, który startował na 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Z kolei na 200m motylkiem druga finiszowała Klara Kowalska, a trzecia Paulina Warchałowska.

Niedzielny (13.12) dorobek pływaków lubelskiego klubu uzupełniają krążki sztafet 4X100m stylem zmiennym. Panie zajęły drugie, a panowie trzecie miejsce.

Łącznie w Łodzi lubelscy zawodnicy zdobyli 21 medali: 6 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych i w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce.

Pływacy 16-letni o medale mistrzostw Polski rywalizowali w Gliwicach. W niedzielę srebrny medal na 100m stylem dowolnym zdobyła Natalia Dwojak z AZS-u UMCS-u Lublin, która w piątek na dystansie o połowie krótszym była trzecia. Z kolei z dwoma brązowymi krążkami ze Śląska wraca Julia Bednarz z Orki Zamość – trzecia na 200 i 400m stylem zmiennym.