Uwielbia oglądać polskie komedie takie jak „Kiler” czy „Sami swoi” i ścieżki dialogowe z nich zna na pamięć. Na co dzień – jeśli akurat nie jest w szkole – chętnie ogląda też seriale typu „Na Wspólnej” czy „Miodowe lata”. Jest prawdziwym fanem – może jedynym w Polsce? – Audycji Komitetów Wyborczych. Lubi rosół i „schabowego z kurczaka” oraz chipsy. Zna wiele flag krajów z całego świata, które chętnie maluje w swoich zeszytach.
Jakub Małek (na zdj.) ma 23 lata. Przed ukończeniem czwartego roku życia stwierdzono u niego autyzm. Jednak jak mówi Edyta Małek (na zdj.), mama Jakuba, to padaczka lekooporna, która pojawiła się kilkanaście lat temu, jest dla niego większym problemem.
Czy można normalnie żyć „z autyzmem w domu”? Jak wygląda codzienność osoby autystycznej w czasie pandemii? Czy autysta może być szczęśliwy? I co dziecko autystyczne znaczy dla jego rodziny? Jakub i Edyta Małkowie będą bohaterami spotkania w cyklu „Rozmowy Optymistyczne”.
O tym, że możliwe jest dostosowanie różnych miejsc kultury do sytuacji osób z różnymi niepełnosprawnościami, powie Marta Otrębska, specjalistka ds. edukacji w Muzeum Emigracji w Gdyni. Jak zmieniać nie tylko instytucje, ale i funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami, powiemy w piątkowej audycji.
Po 12.00 zaprasza Agnieszka Krawiec.
Fot. nadesłane