Fatalny początek roku MKS-u. Lublinianki przegrały „świętą wojnę”

bq8v2936 2021 01 03 203123

Źle rozpoczęły 2021 rok szczypiornistki MKS-u Perły Lublin, które w Lubinie wysoko przegrały z MKS-em Zagłębiem Lubin 17:29 w zaległym meczu 7. kolejki ekstraklasy.

Konfrontacje obu zespołów od wielu są określane mianem „świętej wojny”. Prestiżowy mecz z „Miedziowymi” – od początku nie układał się po myśli mistrzyń Polski, które już do przerwy przegrywały 10:16. W drugiej połowie spotkania lublinianki zawodziły w akcjach ofensywnych, co wykorzystywały miejscowe zawodniczki, zwiększając przewagę i kontrolując do końca wynik spotkania.

Najwięcej bramek dla Zagłębia zdobyły – Patricia Matieli 7, Joanna Drabik 5, Adrianna Górna 4; dla Perły – Marta Gęga i Patrycja Królikowska po 3, Aleksandra Rosiak, Dagmara Nocuń i Magda Balsam po 2.

W tabeli prowadzi Zagłębie z dorobkiem 22 punktów. Drugi jest KPR Kobierzyce z 20 punktami, a trzeci MKS Lublin, który zgromadził 18 punktów.