Liga Europejska: zdecydowane zwycięstwo lublinianek. MKS lepszy od Łady Togliatti [ZDJĘCIA]

mks4 2021 01 17 182432

Piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin wygrały z rosyjską Ładą Togliatti 28:23 (16:10) w meczu 2. kolejki grupy B Ligi Europejskiej.

Na zwycięstwo lublinianek wpłynął przede wszystkim znakomity początek spotkania. Po 10 minutach lublinianki prowadziły 7:0. I dopiero wtedy rywalki zdobyły pierwszą bramkę i to z rzutu karnego. Później szczypiornistki MKS-u też grały znakomicie. W 51 minucie spotkania wygrywały już 25:16. Potem trochę się zdekoncentrowały. To sprawiło, że rywalki zaczęły odrabiać straty. Pod koniec meczu lublinianki wróciły jednak do dobrej gry w obronie, co przypieczętowało ich zwycięstwo.

Szczegóły w relacji Adama Rozwałki:

ZOBACZ ZDJĘCIA: MKS Perła Lublin – Łada Togliatti

Najwięcej bramek dla lublinianek rzuciły: Nosek 5 oraz Gęga i Rosiak po 4.

Radość ze zwycięstwa podkreślała Dagmara Nocuń: – Potrzeba było nam takiego meczu, w którym od początku prowadzimy i kontrolujemy grę. Byłyśmy bardzo mocno zmotywowane i w końcu nam się udało.

Natalia Nosek:

W pierwszym spotkaniu rozgrywek Ligi Europejskiej 9 stycznia piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin zremisowały na wyjeździe z tureckim Kastamonu Belediyesi GSK 20:20.

Dzięki temu zwycięstwu lublinianki objęły prowadzenie w grupie B z dorobkiem 3 pkt.

W drugim niedzielnym spotkaniu tej grupy francuski  Nantes Athlantic Handball pokonał Kastamonu Belediyesi 35:26.

Właśnie z drużyną z Nantes lublinianki zmierzą się w kolejnym spotkaniu Ligi Europejskiej. Ten mecz odbędzie się 23 stycznia w Lublinie.