„Pełny profesjonalizm” Motor lepszy od Wólczanki

bq8v8002 2021 01 23 191733

Drugi sparing w zimowym okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze drugoligowego Motoru Lublin. Tym razem „żółto-biało-niebiescy” pokonali trzecioligową Wólczankę Wólka Pełkińska 4:0.

W dwóch odsłonach zaprezentowały się dwie różne jedenastki. Do przerwy Motor prowadził 1:0 po golu Daniela Świderskiego. W drugiej połowie bramki zdobyli: Krzysztof Ropski, Piotr Darmochwał i Piotr Ceglarz.

Mimo zwycięstwa nie do końca zadowolony z postawy podopiecznych był trener Motoru, Marek Saganowski: – Początek spotkania nie tak miał wyglądać. Wynikało to z błędów taktycznych i złych wyborów. Jeszcze trochę pracy przed nami. Natomiast druga połowa była już OK.

Warto dodać, że w obu połowach meczu zaprezentowały się dwie różne jedenastki.

W spotkaniu zagrało pięciu zawodników testowanych. Trener Saganowski przyznaje, że temat kadry zespołu chciałby zamknąć do czasu wyjazdu na obóz do Uniejowa, ale ma świadomość, że to raczej mało realne. – W idealnym świecie chciał, żebyśmy pojechali w 24 zawodników. Ale znając życie, będziemy coś jeszcze organizować na tydzień przed rozpoczęciem rundy.

Obrońca Motoru, Marcin Michota podkreśla, że do dzisiejszego (23.01) sparingu drużyna przystąpiła po tygodniu ciężkich zajęć. – W tych pierwszych zimowych sparingach zawodnicy są zmęczeni. Jednak wydaje mi się, że pokazaliśmy już w tym sparingu to, co trener chce, żebyśmy grali.

Marcin Michota cieszy się również, że wraz z nowym sztabem szkoleniowym w Motorze pojawił się większy profesjonalizm. – Teraz jest wprowadzony megaprofesjonalizm i na treningach, i w szatni. Wszystko, co dzieje się wokół klubu, napawa optymizmem.

– Zagraliśmy na zero „ z tyłu”. Strzeliliśmy też cztery bramki. Mogliśmy więcej, ale myślę, że jest do dobry prognostyk przed następnymi meczami – podsumowuje spotkanie autor ostatniego gola dla lublinian, Piotr Ceglarz.

W kolejnym sparingu, w najbliższą środę piłkarze Motoru na wyjeździe zmierzą się z Radomiakiem. Na tygodniowy obóz do Uniejowa pojadą 31 stycznia, a rozgrywki ligowe wznowią w ostatni weekend lutego.