Szczepienia poza kolejnością na jednej z lubelskich uczelni? Posłanka wzywa do wyciągnięcia konsekwencji

kra 2731 2021 01 29 112610 scaled 2021 01 29 191523

Posłanka Marta Wcisło (na zdj.) wzywa prezesa Porozumienia Jarosława Gowina do wyciągnięcia konsekwencji wobec Teresy Bogackiej – szefowej struktur partii Porozumienie na Lubelszczyźnie oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Posłanka Wcisło uzyskała informację, że na uczelni zostały zaszczepione osoby poza kolejnością, a wśród nich miała być Teresa Bogacka. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Konferencja prasowa posłanki Marty Wcisło w sprawie szczepień

– Nie może być tak, że są równi i równiejsi – mówi posłanka Marta Wcisło. – Prawo i przepisy powinny być stosowane wobec wszystkich obywateli w sposób jednakowy. Wystosowałam do Jarosława Gowina pismo, które prześlę dzisiaj (29.01), bo chciałabym, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Nikt nie powinien mieć problemów i czuć się poszkodowanym z powodu niespójnych i złych przepisów.

Posłanka Wcisło poinformowała również, że czeka na wyniki kontroli NFZ w tej sprawie.

Mimo wielu prób nie udało nam się skontaktować z Teresą Bogacką. Otrzymaliśmy natomiast informację od rzecznika WSEI, że wyjaśnienia zostały złożone w Ministerstwie Zdrowia.

O szczegółowe wyjaśnienia zwrócił się do Bogackiej także prezes Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin. Według Polskiej Agencji Prasowej, Teresa Bogacka je już złożyła. Odpowiedź na nie ma być znana w poniedziałek. Zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek powiedział wcześniej,  że jeśli wyjaśnienia Bogackiej „nie będą satysfakcjonujące sprawa może trafić do sądu koleżeńskiego Porozumienia”.

Bogacka potwierdziła w rozmowie z portalem Onet.pl, że została zaszczepiona tydzień temu. Poinformowała ponadto, że uczelnia zgłosiła 257 studentów pielęgniarstwa oraz 16 pracowników i współpracowników związanych ściśle z tym kierunkiem studiów. – Studenci kierunku pielęgniarstwo oraz wykładowcy prowadzący zajęcia na tym kierunku, a także pracownicy administracyjni i techniczni mający ścisły związek z kształceniem na tym kierunku, mogli być zgłaszani do grupy zero – tłumaczyła w rozmowie z portalem Bogacka.

Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócił się o wyjaśnienia w tej sprawie do dyrekcji Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, gdzie były przeprowadzane szczepienia. – Z otrzymanych, z Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie wyjaśnień wynika, że lista osób zgłoszonych do szczepień przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie zawiera dane 257 studentów kierunku pielęgniarstwo i 16 osób pracowników bezpośrednio związanych z realizacją kształcenia na tym kierunku. Są to osoby uprawnione do zaszczepienia w ramach grupy zero – poinformowała rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek.

LilKa/PAP/WM/ToMa

Fot. Krzysztof Radzki

Exit mobile version