Ważne zwycięstwo lubelskich piłkarek ręcznych

bq8v7675 2020 08 27 214101 2021 01 20 203000

Jest przełamanie mistrzyń Polski MKS-u Perły Lublin. Po trzech ligowych porażkach lublinianki odniosły w Elblągu bardzo potrzebne zwycięstwo i pokonały Start 25:22.

Marta Gęga przyznała, że lublinianki spodziewały się trudnej przeprawy:

W mecz lepiej weszły gospodynie, które szybko objęły prowadzenie 4:1, jednak szybko nastąpiło przebudzenie lublinianek, które wyrównały w 12. minucie i było 6:6. Później mecz się wyrównał i żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Po 30 minutach gry minimalnie lepsze były lublinianki, które schodziły na przerwę prowadząc 12:11.

W drugiej odsłonie dopiero w ostatnich minutach doświadczone mistrzynie Polski zbudowały 3-bramkową przewagę, której nie oddały do końcowego gwizdka wygrywając 25:22.

Najwięcej bramek w tym meczu zdobyły: dla Startu: Milica Rancic – 6, Alona Shupyk – 5, Justyna Świerczek, Joanna Waga i Nikola Szczepanik – po 3; dla Perły – Marta Gęga – 6, Patrycja Królikowska – 5, Magda Balsam i Natalia Nosek – po 3.