Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych hierarchów polskiego Kościoła przełomu XX i XXI wieku. 10 lat temu zmarł arcybiskup Józef Życiński. Działalność i osobowość byłego metropolity lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL przypominali uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
CZYTAJ: Był człowiekiem dialogu i głębokiej wiary. 10. rocznica śmierci abp. Józefa Życińskiego
Wschodnie Centrum Profilaktyki Depresji Poporodowej działa w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. To jedna z 4 placówek w kraju, która pomaga kobietom zwalczyć depresje poporodową. Także w dobie pandemii.
CZYTAJ: Nawet co czwarta mama może mieć depresję poporodową. Lubelskie centrum oferuje darmową pomoc
Co roku we wrześniu w Białej Podlaskiej będzie odbywał się Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. Dziś (10.02) w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji wydarzenia w latach 2021-2023.
CZYTAJ: Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego co roku w Białej Podlaskiej
Są dużo tańsze od oryginału, jednak mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Mowa o nielegalnych środkach ochrony roślin, które coraz częściej są przemycane do Polski. Aby skutecznie walczyć z tym procederem w kraju rozpoczęła się kampania edukacyjna.
CZYTAJ: Nielegalne środki ochrony roślin szkodliwe dla środowiska i zdrowia. Ruszyła kampania edukacyjna
27 ton złomu w jeden dzień zebrali wśród mieszkańców miejscowości Płoskie i okolic strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Za pieniądze uzyskane z jego sprzedaży kupili około 30-letni używany wóz bojowy o łącznej wartości 23 tysięcy złotych. Do tej pory strażacy z Płoskiego mieli do dyspozycji tylko lekki samochód pożarniczy.
CZYTAJ: Wóz bojowy za 27 ton złomu. Niezwykła akcja strażaków z Płoskiego i okolic
Dziś obchodzimy Dzień Mincerza, czyli osoby odpowiedzialnej za produkcje monet.
CZYTAJ: Dzień Mincerza. Jaką rolę we współczesnym świecie odgrywają monety?
Zdalne studia mają sporo mankamentów. Szczególnie odczuwają to studenci zagraniczni, którzy poza zdobywaniem wiedzy chcieliby poznać miasto i kraj, w którym studiują – jego tradycje, kulturę i mieszkańców.
CZYTAJ: Studenci zagraniczni a nauka online
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum