Sowy, kruki i bieliki rozpoczęły sezon godowy. Nie tylko o tym, co się dzieje w świecie ptaków w połowie lutego rozmawiali w DDK Czuby Południowe w cyklu „Ciąg dalszy”: Jacek Karczewski (autor „Jej wysokość gęsi. Opowieści o ptakach” i „Nocy sów”, 2019 i 2020, wyd. Poznańskie), Stanisław Łubieński („12 srok za ogon”, 2016, wyd. Czarne) i profesor Aleksander Wójtowicz (Muzeum Literackie im. J. Czechowicza). W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” przywołam fragment tego wieczoru.
Miłosne wiersze Pawła Huelle wybrzmią pośród jego opowieści nie tylko o sztuce pisania opowiadań, liście do szwedzkich akademików w sprawie Hrabala, rodzinnych historiach wplecionych w książkę „Mercedes-Benz”, zbiorze „Opowieści chłodnego morza” i tego, że czasem dobrze jest się zgubić wśród tomów w bibliotece.
W „Alfabecie lubelskim”, w którym z Jarosławem Cymermanem rozmawiamy o ludziach, miejscach i zjawiskach ważnych w historii Lublina, tym razem K jak Anna Kamieńska. Anna Kamieńska (1920-1986) – poetka, pisarska, eseistka i tłumaczka. Lublin zajmował w jej twórczości miejsce szczególne. Na lubelskich Bronowicach toczy się akcja jej częściowo autobiograficznej powieści dla dzieci i młodzieży „Marianna“.
Po godzinie 7.00 zaprasza Grażyna Lutosławska.
Fot. Grażyna Lutosławska