16.02.2021 My rodzice

people 2592302 1920 2021 02 15 140216

– Tatowanie. Podoba mi się to słowo, bo zdejmuje patos z „ojcostwa”. Pozwala być tatą i przypomina mi, że nie ma takich, którzy się nie mylą, więc kochaj i działaj. Przekazuj wiedzę, respektuj wolność. Bądź dla swoich dzieci tak dobry, żeby nigdy nie usunęły cię z grona znajomych na fejsie.” – mówi autor książki „Tatowanie. Jak zostałem lekko odklejonym ojcem” – dziennikarz radiowy Krystian Hanke. Czy tatowanie pozostaje w opozycji do ojcostwa, czy staje się jego uzupełnieniem?

Co takiego matki znajdą w książce „Tatowanie”, bo jak wynika z karty tytułowej książki – adresowanej przecież do ojców? O tym porozmawiamy z Krystianem Hanke tuż po 22.00.

W drugiej godzinie audycji spotkamy się z Antoniną Grządkowską z Fundacji Świętego Mikołaja, która przedstawia nam szczegóły akcji: „Komputer dla dziecka do nauki zdalnej potrzebny od zaraz”. Fundacja Świętego Mikołaja od początku wybuchu pandemii monitoruje sytuację z dostępem do edukacji dzieci z niezamożnych rodzin, pomagając tym, które z powodu braku sprzętu w domu, nie mogą uczyć się zdalnie. Ze wsparciem darczyńców, fundacja przekazała już niemal 200 laptopów potrzebującym ich uczniom i przygotowuje się do przesłania kolejnych 200. Potrzeby są jednak dużo większe, jak sygnalizują współpracujące z fundacją szkoły. Dlatego fundacja zachęca do włączenia się w akcję, aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom uczyć się zdalnie.

Gościem audycji jest także Agata Will – specjalista ds. promocji i pozyskiwania widzów, która zaprasza na weekendowe spektakle i warsztaty dla rodzin w Teatrze Andersena oraz zapowiada pierwszą premierę 2021 roku. 

 

Do usłyszenia mówi Magdalena Lipiec – Jaremek.

Fot. pixabay.com

Exit mobile version