W programie powiemy o cyberprzemocy wśród nastolatków. – Siniak psychiczny zadany dzięki narzędziu, jakim jest Internet – boli równie mocno – mówi Łukasz Łagód – psycholog ze Stowarzyszenia „SOS” Wioski Dziecięce. 47% nastolatków uważa, że w Internecie dominuje agresja i nietolerancja, a dyskusje prowadzone są w stronę wyzwisk i obelg. Nastolatki stwierdzają również, że zdarza się im być sprawcami cyberprzemocy. Jak się okazuje ponad połowa badanych doświadczyła przemocy w sieci.
„Przemoc w Internecie zostawia niewidzialne rany” – to kampania prowadzona przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Zaprezentujemy wyniki najnowszego badania na temat zachowań w sieci, a także spróbujemy powiedzieć, jak przeciwdziałać agresji i przemocy w sieci oraz co zrobić, gdy dziecko stanie się ofiarą cyberprzemocy lub jej sprawcą.
W drugiej godzinie audycji spotykamy się z Anną Trawką – pedagożką, logopedką, terapeutką integracji sensorycznej, ekspertką Novakid, autorką bloga parentingowego Nebule.pl.
Tematem rozmowy jest edukacja językowa od najmłodszych lat. Jak wiele daje dzieciom i rodzicom wspólne „guganie na dywanie”? Na czym polega „kąpiel słowna” praktykowana przez mamy w stosunku do niemowląt? Dlaczego spanie z butelką pełną mleka i smoczkiem może powodować wady wymowy u dziecka? Jakie wartości niesie ze sobą czytanie najmłodszym nie tylko do snu? – na te pytania odpowiada doświadczona mama-ekspert Anna Trawka.
Do usłyszenia po 22.00, mówi Magdalena Lipiec-Jaremek.
Fot. pixabay.com