Azoty Puławy odpadły z Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

pm azoty 230221 048 2021 02 23 194204

Azoty Puławy nie zagrają w półfinale Pucharu Polski. Po słabym meczu puławianie przegrali na własnym parkiecie z MKS-em Zagłębie Lubin 30:31.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Puchar Polski. Azoty Puławy – Zagłębie Lublin

Mecz od początku nie układał się po myśli Azotów, które cały czas musiały gonić wynik. Po 30 minutach gry Azoty schodziły na przerwę przegrywając 14:17. Po przerwie było nieco lepiej. W 37. minucie Azoty zbliżyły się na 2 bramki, jednak niska skuteczność w ataku nie pozwalała na wyrównanie. Udało się to dopiero w 57. minucie, gdy był remis 30:30. W nerwowej końcówce obie ekipy miały swoje szanse. Azoty mogły wygrać, ale na 30 sekund przed końcem nie trafił Michał Szyba. Skuteczni za to byli goście, którzy na 6 sekund przed końcową syreną trafili do bramki. Nie udało się to ponownie Szybie, którego rzut w ostatniej sekundzie obronili blokiem lubinianie.

Zagłębie awansowało do półfinału, do którego wcześniej awansowali już piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów oraz zespoły Łomży Vive Kielce i Orlenu Wisły Płock, które na tym etapie rywalizacji znalazły się dzięki rozstawieniu.