Lubelskie piłkarki ręczne nie zagrają w ćwierćfinale Ligi Europejskiej

bq8v9723 2021 02 21 154503

Piłkarki ręczne MKS-u Perły nie zagrają w ćwierćfinale Ligi Europejskiej. Lublinianki w ostatnim meczu fazy grupowej potrzebowały zwycięstwa na wyjeździe z rosyjską Ładą Togliatti, jednak spotkanie zakończyło się ich porażką 24:30.

Po pierwszej połowie Perła przegrywała 13:17, ale w drugiej części w 49. minucie doprowadziła do stanu 22:23. Ale słabsza postawa w końcowych minutach sprawiła, że spotkanie zakończyło się ostatecznie wyraźną porażką lublinianek.

Najwięcej – 6 – bramek dla lubelskiej drużyny rzuciła Natalia Nosek.

– Dałyśmy z siebie wszystko. Niestety tak już jest w sporcie. Jednak uważam, że wszystkie mecze w europejskich pucharach rozegrałyśmy na dobrym poziomie i to będzie dla nas cenne doświadczenie – mówiła po spotkaniu Natalia Nosek.

W drugim spotkaniu tej grupy tureckie Kastamonu Belediyesi GSK uległo francuskiemu Nantes Atlantique Handball 26:29. Do ćwierćfinału awansowały Nantes i Łada. Lubelski zespól uplasował się na trzeciej pozycji.