Mistrzostwa Polski juniorów w biegach narciarskich: świetne wyniki tomaszowskich zawodników

biegacz 2021 02 25 075045

Biegi stylem dowolnym na trasach w pobliżu Ustrzyk Dolnych zakończyły mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach narciarskich, To dokończenie rywalizacji, która w ostatni weekend rozpoczęła się w Tomaszowie Lubelskim.

W kategorii juniorek swój czwarty tytuł wywalczyła Anna Berezecka z MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski triumfując na dystansie 10 km. Srebrny medal wśród juniorów zdobył jej klubowy kolega Bartosz Cielniak, który złoto w biegu na 20 km przegrał zaledwie o 4 sekundy.Także srebro wśród juniorów młodszych na 20 km wywalczył kolejny reprezentant tomaszowskiego klubu Emil Koper.

Podczas tych samych zawodów trwa również rywalizacja w cyklu o Puchar Grupy Azoty. W niej również narciarze z Tomaszowa Lubelskiego zajmowali miejsca na podium. Wśród młodzików na  5 km triumfował Bartosz Kita, a trzeci był Szymon Bełz, zaś wśród młodziczek 3. miejsce zajęła Karolina Kuć. Z kolei w kategorii chłopców wygrał Damian Muca, a wśród dziewcząt Julia Danielkiewicz była trzecia.