Kolejny dobry bieg Moniki Skinder. Polki szóste w sztafecie

skiing 2087119 1920 2021 02 13 182908

Drugi start w mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym w fińskim Vuokatti ma za sobą Monika Skinder z MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Tym razem w sztafecie 4×3,3 km. Polki zajęły w tej konkurencji 6. miejsce. We wtorek (09.02) Skinder zdobyła złoto w sprincie techniką klasyczną.

Wychowawca naszej młodej mistrzyni a jednocześnie prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego Waldemar Kołcun przyznaje, że o sile sztafety decydowały dwie zawodniczki: – To medalistki tych mistrzostw w sprincie: brązowa Karolina Kaleta, a przede wszystkim Monika Skinder. Bardzo cenię bieg tej ostatniej na drugiej zmianie. Mionika Skinder wyciągnęła naszą sztafetę z 11. na 6. miejsce. Bieg w jej wykonaniu był doskonały i to daje dobrą prognozę na ostatni dzień zawodów.

Jutro (14.02) ma jeszcze wystartować w biegu na 15 km klasykiem.

Dziś (13.02) w mistrzostwach wystąpił drugi reprezentant tomaszowskiego klubu. Bartosz Cielniak pobiegł w sztafecie 4×5 km. Polacy uplasowali się na 11. pozycji.