Początek halowego sezonu lekkoatletyki

athletics 2517687 1920 2021 02 12 210948

Znakomicie halowy sezon lekkoatletyczny rozpoczęła Karolina Kołeczek. Zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi czasem 8,01 sekundy ustanowiła rekord życiowy w biegu na 60 metrów przez płotki. Pozwoliło jej to na zajęcie 2. lokaty. Szybsza o dziesięć setnych była Amerykanka Christina Clemons.

Dominik Kopeć z Agrosu Zamość w biegu na 60 metrów czasem 6,66 sekund również ustanowił życiówkę i uplasował się na trzeciej pozycji.

Z kolei Sebastian Łukszo z AZS-u UMCS-u w pchnięciu kulą z najlepszym tegorocznym wynikiem 19 metrów 10 centymetrów był 5., Wygrał ze znakomitym rezultatem 21 metrów 83 centymetrów Michał Haratyk.

Jeden medal zdobyli reprezentanci województwa lubelskiego w pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 i 20, które rozpoczęły się w Toruniu. W młodszej kategorii brązowy krążek wywalczyła Karolina Tarnowska z Unii Hrubieszów w chodzie na 3 kilometry.

Po rywalizacji juniorów w Toruniu rozpoczął się sprawdzian kontrolny PZLA. W biegu na 300 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik zajęła 3 miejsce, ale czasem 37,96 sekundy ustanowiła rekord życiowy.