Remonty ulic w Lublinie. Będą utrudnienia w ruchu

3715204 lg 1 750x375 2021 02 18 184439

Na przyszły tydzień lubelski ratusz zapowiada kolejne utrudnienia w ruchu. Znów nastąpią zmiany na ulicy Janowskiej – tym razem zwężenie jezdni i ruch wahadłowy. Będą też nowości: zamknięcie ulicy Janowskiej i całkowite zamknięcie ulicy Lipowej – na odcinku od Alei Racławickich do ulicy Okopowej. 

Kierowcy i piesi są już zmęczeni utrudnieniami – zwłaszcza w centrum miasta – ale liczą, że po zakończeniu remontu będzie się tędy wygodniej jeździć.

– Dla mnie nie ma problemu. Jest remont, więc trzeba to znieść z pokorą – mówi jedna z mieszkanek Lublina.

– Jest fatalnie, przed chwilą stałem 15 minut, żeby przejechać 100 metrów. Nie wiem, co to będzie. Na pewno będą duże utrudnienia i korki, a ludzie będą się denerwować, bo nie będzie można nigdzie dojechać – dodaje kolejny mieszkaniec.

– Czasowa reorganizacja ruchu przewiduje całkowite zamknięcie ulicy Lipowej na odcinku od Alei Racławickich do ulicy Okopowej – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza. – Objazd wyznaczono ulicami Krakowskie Przedmieście, Chopina i Okopową. Taka organizacja ruchu potrwa około 4-6 tygodni. W tym czasie nastąpi wymiana spalonych elementów zbiornika retencyjnego, odbudowa nawierzchni na fragmencie najezdni w obszarze prowadzonych prac.

– W związku z zamknięciem ulicy Lipowej od 22 lutego obowiązywać będą objazdy w komunikacji miejskiej – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. – Na objazd zostaną skierowane linie nr 3, 4, 7, 11, 13, 15, 20, 30, 32, 40, 44, 55, 74, 151, 155 i 158. Objazd, w zależności od linii oraz od kierunku, będzie kierowany przez: Krakowskie Przedmieście, Zesłańców Sybiru, Kołłątaja, Okopową i Chopina.

Szczegółowe trasy objazdów komunikacji miejskiej można znaleźć TUTAJ

– Dodatkowo w związku z budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją układu drogowego w jego rejonie konieczne jest zamknięcie ulicy Gazowej oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Pocztowej, placu Dworcowym i ulicy Dworcowej – zaznacza Justyna Góźdź. – Jednocześnie na tych ulicach oraz ulicy Młyńskiej prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Zmiany obejmą również obsługę komunikacji miejskiej. Zdemontowane zostaną przystanki autobusowe przy ulicy Gazowej oraz na placu Dworcowym i zlokalizowane zostaną tymczasowo przy ulicy Pocztowej. Przy ulicy Młyńskiej wyznaczono przystanek dla komunikacji zamiejskiej. Z placu Dworcowego będą mogły korzystać tylko pojazdy taxi. 

– Okazuje się, że będę musiał jeszcze dalej iść do przystanku, a idąc na rano do pracy, będę musiał wstać jeszcze wcześniej – skarży się jeden z mieszkańców. – Takie utrudnienia są i miejmy nadzieję, że jak najszybciej miną. Nie jest to wygodna sytuacja.

– Będą utrudnienia, ale niestety pewne rzeczy trzeba czasami zrobić. Musimy się trochę pomęczyć, żeby potem żyć wygodniej – dodaje inny mieszkaniec.

– To nie tylko utrudnienie dla kierowców, ale też zagrożenie bezpieczeństwa – zauważa kolejna mieszkanka. – Często kierowcy się denerwują i wjeżdżają dosyć szybko, a przez ulicę przechodzą też ludzie, więc może się to skończyć tragicznie.

– W związku z remontami ulic Lublina apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę, szczególnie tam, gdzie czasami z dnia na dzień zmienia się organizacja ruchu – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, komisarz Kamil Gołębiowski. – Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie jeździć na pamięć, aby zawsze patrzeć na innych kierowców i zwracać uwagę na to, co robią. Należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy o tym, aby kontrolować znaki, jakie w danym momencie pojawiają się na skrzyżowaniach, bo bardzo często te znaki zmieniają się i wielu kierowców, jadąc na pamięć, może doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Kto jechał w czasie trwającego remontu przez skrzyżowanie ulic: Skłodowskiej, Okopowej i Lipowej, ten wie, jak bardzo trzeba tam uważać. Pojazdy budowalne znacznie ograniczają widoczność, jazdę utrudniają też kierowcy zapominający o tym, kto ma pierwszeństwo, i piesi wychodzący zza samochodów.

MaK/WM

Fot. archiwum

Exit mobile version