Sanatoria znów mogą przyjmować pacjentów skierowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na wznowienie działalności uzdrowiskowej takie miasta jak Nałęczów czekały ponad 4 miesiące.
CZYTAJ: Kuracjusze wrócili do Nałęczowa
Drogowcy remontują wiele dróg w Lublinie. Zmiany organizacji ruchu obowiązują między innymi na: Janowskiej, Piłsudskiego, Poniatowskiego czy Al. Racławickich.
CZYTAJ: Remonty w Lublinie. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami organizacji ruchu
Krajowe eliminacje do międzynarodowego konkursu WorldSkills odbędą się w Lublinie. Celem wydarzenia jest promowanie umiejętności zawodowych i wyłonienie mistrzów tak zwanych zawodów przyszłości.
CZYTAJ: W Lublinie odbędą się krajowe eliminacje do międzynarodowego konkursu WorldSkills
Radni Białej Podlaskiej zdecydowali o zwiększeniu liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu w mieście. Jak mówią, ma to poprawić sytuację ekonomiczną przedsiębiorców. Tymczasem pomysł radnych nie przez wszystkich jest akceptowany. Budzi wątpliwości w kontekście przeciwdziałania alkoholizmowi.
CZYTAJ: Biała Podlaska: kontrowersje wokół sprzedaży alkoholu. Rada zwiększyła liczbę zezwoleń
Do coraz większej liczby internetowych przestępstw dochodzi w województwie lubelskim – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Metody są różne: od oszustw „na BLIKa”, poprzez aplikację, przez które ktoś zdalnie przejmuje pulpit w komputerze, po link wysłany przez fałszywego kupującego na portalach aukcyjnych.
CZYTAJ: „W Internecie nikt nie musi być tym, za kogo się podaje”. Coraz więcej przestępstw w sieci
Od czerwca piesi będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami także przy wchodzeniu na pasy, a pieszych będzie obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych na pasach. To tylko niektóre ze zmian wynikające z nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Co jeszcze się zmieni?
CZYTAJ: Nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Co powinni wiedzieć kierowcy i piesi?
Mimo że przyroda dopiero zaczyna budzić się do życia, nadchodzi czas, kiedy powinniśmy rozpocząć prace w naszym ogrodzie. Należy zacząć od porządków po zimie. Co jeszcze trzeba zrobić w marcu?
CZYTAJ: Marzec w ogrodzie. Jak zadbać o rośliny?
Rzeźba, malarstwo, stroje, ceramika, rękodzieło – w sumie blisko 700 cennych eksponatów z zakresu kultury tradycyjnej możemy podziwiać na Wystawie Etnograficznej w Muzeum Narodowym w Lublinie.
CZYTAJ: Skarby kultury tradycyjnej w Muzeum Narodowym w Lublinie
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum