Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu: lubelska drużyna bez medalu, ale z królem strzelców

futsal 2020 10 12 072518 2021 01 24 195745 750x375 2021 03 03 222009

Bez medalu z Akademickich Mistrzostw Polski wracają futsaliści AZS-u UMCS-u Lublin. Ostatni dzień rozgrywanych w Poznaniu zawodów okazał się pechowy dla lubelskich studentów. Ekipa UMCS-u w półfinale przegrała z Uniwersytetem Ekonomicznym Kraków 2:3, decydującą bramkę tracąc w ostatniej sekundzie meczu. W spotkaniu o 3. miejsce lubelscy akademicy nie sprostali AWF-owi Kraków, przegrywając 3:6.

Rozczarowany takim rozstrzygnięciem był zawodnik lubelskiej drużyny Maciej Skrzypek:

– Zawsze mówi się, że czwarte miejsce jest najgorsze. Mimo dobrego turnieju, przegraliśmy dwa ostatnie mecze. Wyjeżdżamy z niczym, bo medal był naprawdę blisko.

Nowym mistrzem Polski została Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, która w finale rozgromiła Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 5:0. Królem strzelców turnieju został jednak zawodnik AZS-u UMCS-u – Cezary Pęcak.