Bartosz Zmarzlik zwycięzcą Kryterium Asów w Bydgoszczy. Słaby występ zawodników Motoru Lublin

img 9579 2020 09 14 114540 2021 03 30 173111

We wtorek o godzinie 15:00 rozpoczął się turniej Kryterium Asów w Bydgoszczy. Zwyciężył w nich Bartosz Zmarzlik. W zawodach udział wzięło dwóch zawodników Motoru Lublin.

Od początku zawodów Bartosz Zmarzlik i Wadim Tarasienko toczyli zacięty bój o zwycięstwo w zawodach. Obaj zawodnicy spotkali się w biegu dodatkowym, który miał rozstrzygnąć, który z nich we wtorek będzie lepszy. Górą z tej potyczki wyszedł dwukrotny indywidualny mistrz świata.

W Bydgoszczy wystąpiło dwóch pełnoprawnych zawodników Motoru Lublin – Mikkel Michelsen i Krzysztof Buczkowski, a takze Dominik Kubera, który dołączy do zespołu w połowie w kwietnia. Cała trójka nie zaliczy wtorkowych zawodów do udanych. Najlepiej spisał się Mikkel Michelsen, który z siedmioma punktami zajął dziewiąte miejsce. Krzysztof Buczkowski wywalczył 4 punkty i zajął 13. miejsce, z kolei Dominik Kubera zebrał 3 punkty i uplasował się na 14. pozycji.

Wyniki: 1. Bartosz Zmarzlik 14+3, 2. Wadim Tarasienko 14+2, 3. Artiom Łaguta 13, 4. Szymon Wożniak 10, 5. Tobiasz Musielak 10, 6. Emil Sajfutdinow 10, 7. Kai Huckenbeck 10, 8. Andreas Lyager 7, 9. Mikkel Michelsen 7, 10. David Bellego 6, 11. Adrian Gała 5, 12. Fredrik Lindgren 4, 13. Krzysztof Buczkowski 4, 14. Dominik Kubera 3, 15. Dimitri Berge 3, 16. Grzegorz Zengota 0.