Górnik Łęczna lepszy od Resovii. Łęcznianie wskoczyli na fotel wicelidera

bq8v2102 2021 03 06 163136

Drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu odnotowali piłkarze Górnika Łęczna. W 19. kolejce I ligi zielono-czarni pokonali na terenie rywala Resovię 2:0. W 37. minucie wynik otworzył były zawodnik rzeszowskiej drużyny Serhij Krykun. W 5 minucie doliczonego czasu gry rezultat ustalił Filip Jagiełło.

Co było kluczem do zwycięstwa? O tym szkoleniowiec Górnika Kamil Kiereś.

– Wygraliśmy to spotkanie przede wszystkim charakterem, wykorzystując w niektórych momentach piłkarski potencjał. Mamy 3 punkty na wyjeździe. Z tego się cieszymy. Teraz przed nami bardzo ważny mecz na szczycie tabelki – z Arką Gdynia – mówi Kamil Kiereś.

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia.

Korzystając z dzisiejszego (06.03) potknięcia ŁKS-u Górnik z dorobkiem 38 punktów awansował na drugie miejsce w tabeli i do lidera – Bruk Betu Termaliki Nieciecza – traci 6 punktów.

Za tydzień łęcznian czeka trzeci wyjazdowy mecz z rzędu. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Kamila Kieresia będzie Arka Gdynia. Dla Górnika spotkanie będzie okazją do rewanżu za porażkę w 1/8 finału Pucharu Polski.