MKS umocnił się na podium. Lublinianki pokonały Piotrcovię [ZDJĘCIA]

piotrcovia 2021 03 03 202626

Piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin po nierównym i ciężkim meczu pokonały w lubelskiej hali Globus Piotrcovię 26:23.

Pierwsza połowa w wykonaniu lublinianek była nie najlepsza. Zespoły schodziły na przerwę, przy jednopunktowej przewadze przyjezdnych. W drugiej części meczu MKS przegrywał już 14:17. Na szczęście lubelskie szczypiornistki odrobiły straty, ale na prowadzenie wyszyły dopiero w 49 minucie. Ważne interwencje dołożyła bramkarka lublinianek Marina Razum, która między innymi obroniła rzut karny i w dopiero w ostatnich sekundach lublinianki mogły grać spokojnie.

Spotkanie oglądał Adam Rozwałka:

Trenerka MKS-u Monika Marzec surowo oceniła występ swoich podopiecznych:

Wydarzeniem był powrót na boisko po macierzyńskiej przerwie reprezentacyjnej rozgrywającej Kingi Achruk:

Spotkanie było niezwykle ważne dla układu tabeli, bowiem przed meczem Piotrcovia miała zaledwie jeden punkt straty do zajmującego 3. miejsce MKS-u Lublin. Dzięki zwycięstwu lublinianki umocniły się na podium, z czterema punktami przewagi na czwartą Piotrcovią.

ZOBACZ ZDJĘCIA: MKS Perła Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski