MP seniorów i juniorów w sumo: medale zawodników z regionu

tarozum logo 2021 03 15 194754

Medalowy występ reprezentantów klubów z regionu w mistrzostwach Polski w sumo seniorów i juniorów, które odbyły się w Ropczycach.

W rywalizacji seniorskiej brązowe krążki wywalczyli: Karol Konig z Sorgi Zamość w kategorii powyżej 115 kg oraz open,  Sebastian Cieżko z Sokoła Lublin do 115 kg oraz  Marta Gruszkiewicz z Sorgi w wadze do 50 kg.

Znakomicie spisały się juniorki. W kategorii do 60 kg pierwsze miejsce zajęła Dominika Buss, a drugie Regina Watras z Sokoła, zaś srebro zdobyła ich koleżanka klubowa Wiktoria Chołodowska do 65 kg. Cztery medale wywalczyły zawodniczki Agrosu Zamość. W wadze do 70 kg wygrała Alicja Nowosad, a trzecia była Natalia Wdowicz. Ponadto w innych kategoriach srebrny medal zdobyła Agnieszka Iwan, a brązowy Małgorzata Muca. W klasyfikacji klubowej juniorek zwyciężył Agros, a Sokół zajął 3. miejsce.

Na podium stawali też juniorzy. Drugie miejsce zajął Ireneusz Głowacki z Sokoła, a na trzecich pozycjach uplasowali się Martin Sendłak z Legionu Zamość, Damian Wróblewski z Agrosu oraz Michał Zawadzki i Sebastian Cieżko z Sokoła.