Piłka nożna: Górniczki w dziesiątkę przegrał z liderem

bq8v5287 2021 03 21 204540

Piłkarki Górnika Łęczna przegrały z liderem tabeli Czarnymi Sosnowiec 0:2 w szlagierowym meczu ekstraligi.

Prowadzenie dla gości zdobyła w 39 min. Agnieszka Jędrzejewicz. Bliska wyrównania jeszcze przed przerwą była Patricia Hmirowa, ale piłka po jej strzale z rzutu wolnego trafiła w słupek. Na początku drugiej połowy bliska zdobycia gola była też Roksana Ratajczyk. Od 67 minuty Górniczki grały w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczyła Klaudia Lefeld. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustaliła Weronika Slukova.

Trener łęcznianek Piotr Mazurkiewicz zgodził się z opinię, że jego podopieczne popełniły sporo błędów: – W prostych sytuacjach brakowało nam dokładności. Mamy przecież odpowiednią jakość gry, a jednak w kluczowych sytuacjach nasze podania były niedokładne.

Piłkarki Górnika zajmują 4. miejsce w tabeli i tracą do liderującej drużyny z Sosnowca 13 punktów.