Polacy musieli uznać wyższość rywali

158816351 3172075909561449 7622339946877519403 o 2021 03 10 075439

Polscy piłkarze ręczni przegrali wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw Europy ze Słowenią 29:32. Spotkanie było wyrównane zwłaszcza w pierwszej połowie, zakończonej jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Jeszcze w 39. minucie był remis, ale później rywale wypracowali kilkubramkową przewagę, której nie oddali do samego końca.

W polskim zespole zagrał Rafał Przybylski z Azotów Puławy, który zdobył jedną bramkę. Z kolei liderem naszej kadry był autor ośmiu trafień Szymon Sićko.

Była to pierwsza porażka Polaków w trzecim meczu eliminacyjnym. Biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w tabeli grupy 5 mając w dorobku 4 punkty. Jeden punkt więcej zgromadziła Słowenia, a jeden mniej Holandia. Właśnie reprezentacja „Pomarańczowych” 14 marca będzie kolejnym przeciwnikiem drużyny trenera Patryka Rombla.

Awans do turnieju finałowego wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup i cztery drużyny z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.